Gençler

Ankara Batıkent’te faaliyet gösteren Asya Sanat Merkezi, gençlerin müzik eğitimi konusunda bilgi sahibi olmaları için onlara özel bir metot ve programla, alanında uzman ve deneyimli kadrosu ile hizmet vermektedir.

Müzik eğitiminde en önemli aktörlerden biri de kuşkusuz gençlerdir. Müzikle çocuklardan daha geç tanışan ancak alınan eğitimi ileri taşımak konusunda daha istekli bir grup olan gençler, doğru bir yönlendirme ve doğru bir eğitimle, yeteneklerini daha sonraki yıllarda taçlandırabilmektedir.

Gençlerde müzik eğitimi, öncelikli olarak onların doğru yönlendirmesiyle başlamaktadır. Gencin fiziksel özellikleri, duygusal yatkınlıkları vb. özelliklerine bakılarak bir enstrüman seçilmesi, gencin ileriki hayatında, şayet hobisini devam ettirecek ise doğru bir şekilde devam ettirebilmesini; şayet hobisini bir üst seviyeye taşımak isterse de doğru bir eğitimle konservatuara taşımasını sağlamaktadır.

Yaş grubu itibariyle, ergenlik dönemine rastlayan gençlik yılları, hobileri olan gençlerin bu zor dönemleri daha rahat geçirmesini sağlamaktadır. Müzikle veya sanatın bir dalı ile meşgul olan gençler, diğer gençlere nazaran hem ergenlik döneminde hem de hayatın diğer kısımlarında daha başarılı olmaktadır. Gençlerde müzik eğitimi, onların algısını ve hayata bakış açısını farklılaştırdığı gibi, iletişimini, özgüvenini, toplumda örnek bir birey olma hedefini de olumlu yönde etkilemektedir.

Asya Sanat Merkezimizde, bağlama, keman, gitar, piyano ve şan eğitiminden yararlanan gençler için onların seviyesine, yaşına ve kişilik özelliklerine göre eğitim verilmektedir. Gençler, o yaşların verdiği stresten, derslerinin yoğunluğundan çıkıp  Asya Sanat Merkezi’nde başka bir manzara ile karşılaşmaktadır. Bu durum da onların ders dışı zamanlarını daha kaliteli geçirmesini sağlamaktadır.

Çocukluk evresinden sonra müzik eğitimi almasını istediğiniz genç öğrencilerin hayallerine yelken açmasını istiyorsanız, en doğru tercih,  Asya Sanat Merkezi’dir.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat