Yetişkinler

Ankara Batıkent’te faaliyet gösteren Asya Sanat Merkezi, yetişkin eğitiminde çok önemli bir yol katetmiştir.  Alanında uzman ve deneyimli kadrosu ile  eğitimin en zor parçası olan yetişkin grubunu, ileriye taşımak için yetişkinlere göre belirlediği yol haritasıyla hareket ederek onların hem mutlu olmalarını hem de öğrenim hayatından sonraki dönemde bilgilerin aşılanmasını sağlamaktadır.

Atalarımızın dediği çok meşhur bir atasözü olan “Ağaç Yaşken Eğilir” sözünün aksine yetişkin eğitimi, istek ve ilgi ile doğru orantılıdır. Yetişkin eğitiminin başarıya ulaşmasının en doğru koşulu, doğru bir müzik eğitimi, iyi bir müzik eğitmeni ve doğru bir yönlendirmedir. Öncelikli olarak yetişkin bireyin, müzik eğitimine bakış açısı doğru tartılmalıdır. Yetişkinin, bu eğitimi nerede kullanacağı önem arz etmektedir. Kimi yetişkinler, yalnızca kendisi için öğrenmeyi hedeflerken kimi yetişkinler genç yaşlarda yapamadığı hayallerini gerçekleştirerek çıtayı bir üst seviyeye çıkarma hedefindedir. Her iki durumda da eğitmenin tecrübeli ve teknik açıdan donanımlı olması ile yetişkin öğrenci, egzersizlerini yaptığı sürece başarıya ulaşacaktır.

Kuşkusuz, istek ve arzu olduğu müddetçe, yetişkin bireyler de çocuklar ve gençler gibi sağlam bir eğitimle donatılabilmektedir. Bir önemli nokta vardır ki, çocuk ve gençlerin aksine, yetişkin bireyin eğitimcisi daha donanımlı ve tecrübeli olmak zorundadır.

Asya Sanat Merkezi, bu anlamda, birçok yetişkin öğrencinin ihtiyacını, taleplerini ve hedeflerini belirleyecek konumdadır. Uzman ve tecrübeli eğitmenleri sayesinde, yetişkin eğitiminde de üst sıralardadır.

Yetişkin bir birey olarak hem sanatınızı icra edebilmek hem de geç kaldığınızı düşündüğünüz yarınlara sanatınıza yürüyebilmek için en doğru tercih, Asya Sanat Merkezi’dir.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat